Svet.SlajderСветСвет.Портал

Движењето „Животите на црнците се важни“ – добитник на наградата „Улоф Палме“

Фондацијата на Глобалната мрежа на движењето „Животите на црнците се важни“ (Black Lives Matter) денеска е прогласена за добитник на наградата „Улоф Палме“ за 2020 година, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close