СветСвет.Портал

Двете Кореи преговараат за самит и повторно отворање канцеларија за врски

Северна и Јужна Кореја разговараат за повторно отворање на заедничката канцеларија за врски, која Пјонгјанг ја укина минатата година, и одржување на самит во рамки на напорите за обнова на односите, соопштија тројца извори од јужнокорејската Влада запознати со ова прашање.

Back to top button
Close
Close