Svet.SlajderЕвропа

Две владејачки словачки партии бараат оставка од премиерот поради вакцината Спутник

Пoловина партии во владејачката словачка коалиција побараа од премиерот Игор Матовиќ да поднесе оставка по нарачките на руската вакцина „Спутник В“. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close