БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Две турски компании во конкуренција за јавно-приватно партнерство за дистрибутивниот систем на природен гас

Владата на денешната седница ги разгледа и ги усвои информацијата и извештајот во врска со активностите од првата фаза на конкурентен дијалог за доделување договор за воспоставување јавно-приватно партнерство за финансирање, проектирање, изградба, управување, одржување и развивање на дистрибутивниот систем на природен гас во Република Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close