0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Две седници на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците

Во Собранието на Република Северна Македонија денеска се најавени две седници на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците. На дневен ред на седниците се повеќе годишни извештаи за работата на институциите, обвинителството, ДКСК и други.

Back to top button
Close
Close