Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Две новинарки нападнати за време на протестите на „жолтите елеци“ во Франција

Две новинарки на француската држaвна телевизија Франс 2 синоќа беа нападнати од група учесници на протестот на „жолтите елеци“ на пункт за наплата на патарина кај местото Булу во јужна Франција, во близина на границата со Шпанија.

Back to top button
Close
Close