Кошарка

Двејн Вејд стана косопственик на Јута џез

Трикратниот НБА првак со тимот на Мајами, Двејн Вејд, стана косопственик на моментно водечката екипа во најсилната светска кошаркарска лига Јута џез.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close