0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Две машки бебиња по полноќ, во два часот родено и женско бебе

Две машки бебиња се родени после полноќ на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје. Во два часот по полноќ родено е и едно женско бебе. Првото родено бебе, поради протоколите за корона вирусот, денеска го посети само министерот за здравство Венко Филипче.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close