БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Две лица загинаа по пад на мал авион во близина на грчкиот остров Самос

Безживотните тела на две лица биле принајдени и извлечени од чамец на грчката крајбрежна служба по падот на мал авион од типот „Цесна 172“ во морскиот дел во близина на грчкиот остров Самос, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close