СветСвет.Портал

Две лица убиени, тројца повредени во оружен напад во Ајдахо

Најмалку две лица загинаа, а три се повредени во оружен напад во станбен комплекс за стари лица во Калдвел, во американската сојузна држава Ајдахо.

Бојси, 21 февруари 2020 (МИА) – Најмалку две лица загинаа, а три се повредени во оружен напад во станбен комплекс за стари лица во Калдвел, во американската сојузна држава Ајдахо.

Полицијата соопшти дека по дојавата за нападот, на местото на инцидентот биле пронајдени повеќе жртви.

Меѓу повредените има и еден полицаец, а осомничениот е убиен.

Засега не е познато дали жртвите живееле во зградата, каде што бил извршен нападот. гт/

Таг
Back to top button
Close
Close