Дописници МКДОпштински вести

Две физички пресметки во Велес

Во СВР Велес вчера околу 18:00 било пријавено дека едно лице физички го нападнало  82 - годишниот С.Т. во куќа на ул.„Ганчо Хаџи-Панзов“ во Велес, по што настанала физичка пресметка помеѓу него и синот на С.Т., информира портпаролот Верољуб Додевски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close