Svet.SlajderСветСвет.Портал

Две фармацевтски компании развиваат вакцина против мутации на Ковид-19

Британската фармацевтска групација „GlaxoSmithKline“ и германската биотехнолошка компанија „CureVac“ објавија план за заедничко развивање вакцина против коронавирусот што потенцијално ќе неутрализира многу мутации на Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close