Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Дваесет и седумгодишен пациент од Липково почина од компликации од Ковид-19

Од кумановскиот Центар за јавно здравје потврдија дека денеска на Инфективната клиника во Скопје починал 27-годишен пациент од Липково од компликации од Ковид-19.

Back to top button
Close
Close