0_Web_АктуелноОпштествоХроникаХроника.Портал

Дваесет и седум прекршувања на забраната за движење, 306 санкции за неносење маска

Од 00.00 часот до 04.00 часот констатирано е дека 27 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (25/26.05.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 306 прекршоци, соопштија од МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close