Дописници МКДОпштински вестиХроника

Дваесет и двегодишна од Криволак пријавила дека била нападната од 17-годишно момче

Дваесет и двегодишна жителка на Криволак вчера пријавила дека била нападната од 17 годишно момче од селото, во нејзиниот двор, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Неготино, 3 јуни 2020 (МИА) – Дваесет и двегодишна жителка на Криволак вчера пријавила дека била нападната од 17 годишно момче од селото, во нејзиниот двор, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава. свд/ир

Back to top button
Close
Close