0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталЕкономијаМакедонија.СлајдерПолитика

Два меморандума за разбирање и еден меѓудржавен договор ќе бидат потпишани утре во рамки на Економскиот форум за регионална соработка

Два меморандума за разбирање и еден меѓудржавен договор кој во огромна мера ќе го олесни животот на граѓаните од Западен Балкан и на бизнис-заедницата ќе бидат потпишани во рамки на Економскиот форум за регионална соработка, што ќе се одржи утре во Скопје, а на кој ќе присустуваат премиерите на Северна Македонија и на Албанија, Зоран Заев и Еди Рама и претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close