БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Два дена карантин во Грција: Нелегална забава, протест на 14 лица, изречени казни од речиси 30 илјади евра

Во првите два дена од карантинот во Грција, регистрирани се низа прекршувања на рестрикциите, меѓу кои и организирана приватна забава, протест на 14 лица на Синтагма, а надлежните органи вршат интензивни контроли, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close