ЕвропаЕвропа.Портал

Двајца загинати во нападот во Лондон, напаѓачот убиен

Две лица се убиени во денешниот напад со нож во близина на Лондонскиот мост, по што е убиен и напаѓачот во кого пукаше полицијата, јави Би Би Си.

Back to top button
Close
Close