БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Двајца загинати во Грција од удари на гром на Пелопонез

Во два одвоени случаи, на две различни локации во западниот и југозападниот дел на грчкиот полуостров Пелопонез, од удари на гром животот го загубија две лица, jави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close