ЕвропаЕвропа.Портал

 Двајца загинати во експлозија на танкер во Русија

Две лица загинаа во експлозија на бродот „Заливот на Америка“ во близина на градот Накодка на рускиот Далечен исток.

Back to top button
Close
Close