0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Двајца загинати и повеќе ранети во нападот во Виена, потврди полицијата

Еден минувач и еден напаѓач загинаа, а поголем број се повредени за време на вечерашниот напад во Виена, изјави вечерва портпаролот на полицијата Харалд Серес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close