СветСвет.Портал

Двајца загинати и над 20 ранети во напад во американската држава Флорида

Две лица се убиени и над 20 ранети во напад во клуб во Хајалија во американската држава Флорида. Тоа го објави на Твитер шефот на полицвијата во округот Мајами-Дејд, Алфредо Рамирес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close