0_Спорт.ПорталТенис

Двајца тенисери позитивни на коронавирус пред почетокот на Австралија опен

Уште три лица се заразија со коронавирус пред почетокот на Австралија опен, пренесува „FP“. Меѓу нив има двајца тенисери. Како што е забележано, се разболе жена на 20 години и двајца мажи на 30 години.

Мелбурн, 19 јануари 2021 (МИА) – Уште три лица се заразија со коронавирус пред почетокот на Австралија опен, пренесува „FP“. Меѓу нив има двајца тенисери. Како што е забележано, се разболе жена на 20 години и двајца мажи на 30 години.

Вкупно, девет лица поминаа позитивни тестови за време на карантинот пред турнирот.

За потсетување претходно 47 играчи беа во карантин две недели.

Грен слемот во Мелбурн ќе се одржи на 8-21 февруари во Мелбурн. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close