0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Двајца српски државјани лишени од слобода, пронајдени 62 мигранти во товарно возило „ман“

Двајца српски државјани се лишени од слобода синоќа во 23.30  часот на автопатот А-1, кај тунели Јаворица, од полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор и Граничен премин Богородица, заедно со полициски службеници од Р.Словенија, откако во товарно возило, со српски национални ознаци биле пронајдени 62 лица мигранти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close