0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Двајца пратеници го прашуваат Борисов дали имало странско мешање во експлозиите во бугарските воени фабрики во последните 10 години

Пратениците од партијата „Демократска Бугарија“ во новоизбраниот бугарски Парламент, Мартин Димитров и Велизар Шаламанов, му поставија прашање на премиерот во оставка, Бојко Борисов, поврзано со експлозиите во складишта за муниција во Чешка од агенти на Руско воено разузнавање ГРУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close