0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Двајца обвинети за тешки кражби во Скопје

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица кои се товарат дека сториле тешка кражба, од член 236 став 1 од Кривичниот законик.

Back to top button
Close
Close