КултураКултура.Портал

Двајца македонски стрип-автори застапени во новиот број на „Стрип пресинг“

Илустраторот и стрип-автор Михајло Димитриевски-Тхе Мичо од Битола и стрип-сценаристот и хроничар Александар Стеванов од Штип со свои дела се застапени во најновиот, 21-ви број на српскиот магазин „Стрип пресинг“. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close