0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Двајца македонски боксери на „Златна ракавица“ во Панчево

На силниот меѓународен турнир „Златна ракавица“ во Панчево, Србија, ќе настапа двајца македонски боксери. Јасин Љама кој победи на „Златен Гонг 2019“ ќе боксува во категоријата до 63 килограми, додека Арсим Етеми е пријавен во категоријата до 75 килограми.

Панчево, 27 ноември 2019 (МИА) – На силниот меѓународен турнир „Златна ракавица“ во Панчево, Србија, ќе настапа двајца македонски боксери. Јасин Љама кој победи на „Златен Гонг 2019“ ќе боксува во категоријата до 63 килограми, додека Арсим Етеми е пријавен во категоријата до 75 килограми.

Борбите започнуваат од утре и ќе траат до сабота.

Турнирот е еден од последните годинава во календарот на ЕУБЦ.

Се очекува во Панчево да настапат околу 100 боксери од  21 држава. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close