ХроникаХроника.Портал

Двајца Кубанци приведени кај Меџитлија

Двајца кубански државјани синоќа се приведени во реонот на Граничниот премин „Меџитлија“, откако се обиделе незаконски да ја преминат државната граница.

Back to top button
Close
Close