0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Двајца играчи на Наполи заразени со коронавирус

Клупските колеги во Наполи на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, дефанзивците Калиду Кулибали и Фаузи Гулам, се позитивни на коронавирус, соопшти вечерва италијанскиот фудбалски прволигаш.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close