Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Двајца грчки пратеници подготвени како лекари да се вклучат во битката со пандемијата

Еден од шесттемина потпретседатели на грчкиот Парламент и пратеник од Комунистичката партија Јоргос Лабрулис и пратеникот од Нова демократија Христос Келас, кои по професија се лекари, соопштија дека му стојат на располагање на здравствениот систем за да помогнат во битката со пандемијата, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close