0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Двајца фасадери повредени по пад од скеле

Две лица биле згрижени во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“ со повреди кои ги задобиле при пад од објект на кој работеле.

Гостивар, 6 март 2020 (МИА) – Две лица биле згрижени во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“ со повреди кои ги задобиле при пад од објект на кој работеле.

Според СВР Тетово, вчера во 11 часот, било пријавено дека додека работеле на фасада на станбена зграда во гостиварска Долна Бањица, Х.Џ.(53) од тетовско Гајре и Ф.З.(37) од Тетово, паднале од метално скеле. Повозрасниот Х.Џ. се здобил со тешки, а Ф.З. со телесни повреди.

Двајцата повредени работници пренесени се во гостиварската болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош. По пријавата на местото на настанот, увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.згм/лв/

фото МИА архива

Back to top button
Close
Close