СветСвет.Портал

Двајца демонстранти убиени во Насирија во Ирак

Најмалку двајца демонстранти се убиени, а 17 повредени во јужниот ирачки град Насирија, кога група антивладини демонстранти се обидоа да влезат во домот на локален функционер, соопштија полицијата и здравствените власти.

Back to top button
Close
Close