ЕвропаСвет.Слајдер

Двајца американски туристи осудени на доживотен затвор за убиство на италијански полицаец

Двајца американски туристи се прогласени за виновни за убиството на италијански полицаец во јули 2019 година во Рим и осудени се на доживотен затвор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close