СветСвет.Портал

Двајца американски конгресмени позитивни на новиот коронавирус

Марио Дијаз-Балар и Бен Мекадамс се првите членови на американскиот Конгрес, кои се позитивни на новиот коронавирус

Вашингтон, 19 март 2020 (МИА) – Марио Дијаз-Балар и Бен Мекадамс се првите членови на американскиот Конгрес, кои се позитивни на новиот коронавирус.

Тие изјавија дека се во самоизолација и добро се чувствуваат, но ја предупредија јавноста сериозно да ја сфатат болеста.

Во САД досега регистрани се 9,464 инфицирани лица, а 155 починаа. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close