Svet.SlajderСветСвет.Портал

Дутерте се заканува со затворска казна за оние кои нема да се вакцинираат против Ковид-19

- Вие одлучувате, или ќе се вакцинирате или одите во затвор, им рече претседателот Дутерте на граѓаните во телевизиско обраќање по извештајот за низок одговор на вакцинациите во главниот град Манила.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close