Свет

Дутерте: Функцијата претседател – не е за жена

Филипинскиот лидер Родриго Дутерте смета дека работата претседател на држава не е за жени поради нивните емоционални разлики со мажите и ги отфрли шпекулациите дека неговата ќерка ќе го наследи следната година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close