Кошарка

Дурант: Поразите не освестија дека нема лесно да го освоиме олимпиското злато

Најголемата ѕвезда во американскиот олимписки кошаркарски тим Кевин Дурант изјави дека поразите од Нигерија и Австралија во подготвителните натпревари биле добра шлаканица за екипата, која на Игрите во Токио ќе се обиде да го освои четвртото злато во серија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close