0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

Дурaнт може да се врати на теренот оваа недела

Кошаркарот на Бруклин нетс, Кевин Дурент е близу до враќање во тимот. Тој може да се врати на теренот в сабота за средбата со Бостон селтикс, или в понеделник против Феникс санс.

Њујорк, 22 април 2021 (МИА) – Кошаркарот на Бруклин нетс, Кевин Дурент е близу до враќање во тимот. Тој може да се врати на теренот в сабота за средбата со Бостон селтикс, или в понеделник против Феникс санс.

Дурант претходно пропушти 23 натпревари поради повреда на тетивата. На 18 април, на петтиот состанок по неговото враќање, 32-годишниот кошаркар доби модринка на колкот и повторно беше надвор од терените.

Вкупно, Дурант одигра 24 натпревари во регуларниот дел од сезоната, со просек од 27,3 поени, 6,7 скока и 5,2 асистенции по натпревар. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close