0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

ДУИ ќе ја поддржи резолуцијата за црвените линии доколку се користи уставното име на државата

ДУИ ќе ја поддржи резолуцијата за црвените линии во преговорите со Бугарија доколку се користи уставното име на државата. Резолуција во која нема уставно име нема право на форма. Ова денеска го изјави министерот за надворешни работи Бујар Османи, на новинарско прашање за ставот на ДУИ за резолуцијата што ја поднесе ВМРО-ДПМНЕ во Собранието.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close