0_Спорт.ПорталФудбал

Дуделанж е првиот клуб од Луксембург кој забележал победа во Лигата на Европа

Дуделанж го совлада АПОЕЛ со 4:3 вчеравечер на гостувањето во Никозија во натпревар од 1. коло од групната фаза од Лигата на Европа. Според прес-службата на УЕФА, ова е првиот тим од Луксембург кој забележал победа во групната фаза на второто по квалитет фудбалско натпреварување во Европа.

Back to top button
Close
Close