АнализаДописници МКДОпштински вести

Дуалното образование како концепт за усогласување на понудата и побарувачката на пазарот на трудот

Општинскиот Eлектро-машински училиштен центар „Свети Наум Охридски“ од Охрид и СОУ „Киро Спанџов-Брко“ од Кавадарци се првите две средношколски образовни установи во земјата што од пред три години во наставата го воведоа концептот за дуално образование.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close