0_Магазин.ПорталСцена

Дуа Липа и Рита Ора не се поднесуваат

Поп-ѕвездите Дуа Липа и Рита Ора не се во добри односи, што се виде и од тоа како тие двете се избегнуваат една со друга на Мет гала вечерта што се случи завчера во Њујорк

Њујорк, 8 мај 2019 (МИА) – Поп-ѕвездите Дуа Липа и Рита Ора не се во добри односи, што се виде и од тоа како тие двете се избегнуваат една со друга на Мет гала вечерта што се случи завчера во Њујорк.

– Тоа е штета, знаејќи колку тие две беа блиски и како Дуа постојано говореше како ѝ се восхитува на Рита, изјави неименуван соработник на поп-пејачките за списанието „Сан“.

Тие инаку, беа најзабележителните ѕвезди на свеченоста.

Причините за конфликтот не се соопштуваат, но гласините говорат дека тој настанал поради тоа што Липа сега е нешто поуспешна од својата пет години постара колешка и сонародничка.

До пред две години, тие важеа за многу блиски пријателки, бидејќи откако се преселиле од Косово во Лондон, оделе во исто училиште, а и нивните семејства биле блиски. си/ми/

Таг
Back to top button
Close
Close