Дописници СветЕвропа

Дуња Мијатовиќ: Потребен е нов елан за да се намали јазот помеѓу стандардите за човекови права и реалноста

Пандемијата Ковид-19 ја забрза ерозијата на демократската основа на нашите општества, на кои на крајот се темели заштитата на човековите права, истакна комесарот за човекови права на Советот на Европа, Дуња Мијатовиќ, презентирајќи го својот годишен извештај за 2020 година извештај за работтата пред Парламентарното собрание на Советот на Европа

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close