0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

ДСЗИ нема забелешки за случајот со Клиниката за нефрологија, за струшката болница поднесена иницијатива до ОЈО

Државниот санитарен и здравствен инспекторат комплетно постапи во случајот со Клиниката за нефрологија и согласно законските прописи и записниците на Комисијата за интерхоспитални инфекции нема забелешки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close