0_Македонија.ПорталПолитика

Државните секретари во МВР на С Македонија и на Словенија, на средба со Спасовски

Во рамки на унапредување на меѓународната билатерална соработка, државната секретарка на МВР Магдалена Несторовска денеска беше домаќин на државниот секретар на МВР на Република Словенија Франц Канглер, при што остварија средба со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close