0_Македонија.ПорталОпштество

Државните инспектори за животна средина одржаа стручен колегиум за поефективни надзори

Државните инспектори за животна средина на првиот стручен колегиум договорија постапки и правила со цел надзорите да бидат потемелни, поадекватни и поефективни. Колегиумот, како што соопштија од Државниот инспекторат за животна средина, се одржа во Демир Капија, а учествуваа и претставници од Министерството за животна средина и просторно планирање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close