0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Симовски: Методологијата за спроведување на пописот прв пат ќе биде објавена во Службен весник

Во Собранието на Република Северна Македонија денеска ќе се одржи средба на државниот врв и директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски, со градоначалниците и секретарите на општините за спроведување на Пописот на населението, домаќинствата и становите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close