ЕвропаСвет.Слајдер

Државниот секретар на САД допатува во посета на Украина

Американски медиуми посочуваат дека целта на посетата е поддршка за Украина пред „руската агресија“ и да побара поголеми напори во борбата против корупцијата во таа земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close