Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Државна служба за мобилизација на Азербејџан: Општа мобилизација не е неопходна

Општа мобилизација не е неопходна поради ескалацијата на ситуацијата во Нагорно Карабах, бидејќи армијата е целосно опремена, соопшти Државната служба за мобилизација на Азербејџан.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close